Lata powyżej zera

To głośny pokoleniowy manifest, i choć mam tyle lat, ile miałby magik, gdyby nie skoczył z okna, to i tak ciarki mi chodziły podczas czytania samych słów-zaklęć: czerwone i żółte słoneczko Gadu-Gadu, zmywak w Szkocji, bojówki i ostatnie VHS-y.

Ziemowit Szczerek

 

Powieść o dorastaniu w latach 2000+.
O pierwszym pokoleniu, które nie pamięta PRL-u, i ostatnim urodzonym bez smartfona w ręku.

W dziwnej krainie zwanej Polską, na pograniczu Zagłębia i Śląska, w mieście Będziniu, w czasach Gadu-Gadu i Paktofoniki żyje pewna dziewczyna i wiedzie tak samo zajebiste / jprdl życie jak wszyscy, którzy wtedy w nie wchodzili.

To manifest pokolenia, które zaczęło kumać, co się dzieje, mniej więcej w pamiętnym roku zerowym, gdy w Rosji Jelcyn zamienił się w Putina, gdy z okna bloku spadł na ziemię Magik, ale mimo to świat się nie skończył, choć miał się skończyć, a zamiast tego tak naprawdę się zaczął.

Ziemowit Szczerek

Anna Cieplak – Rocznik 88. Nowy, zaskakujący głos w polskiej literaturze. Jej powieść Ma być czysto dostała nagrodę im. Witolda Gombrowicza za najlepszy debiut oraz dostała nominację do Nagrody Literackiej Gdynia. Otrzymała także tytuł Książki Roku Radiowego Domu Kultury Trójki. Na taką AUTORKĘ czekaliśmy

 

Oprawa twarda

Premiera: 13.09.2017

ISBN: 978-83-240-4675-1
Format:
 124x194
Liczba stron: 272
Wydanie: pierwsze

 

Komentarze są wyłączone